Вирощування огірків у теплиці: основні правила

Підготовка теплиці та вибір ґрунту

Щоб отримати високий урожай огірків у теплиці, потрібно правильно підготувати ґрунт і створити оптимальні умови для росту. Огірки люблять легкий, родючий та добре дренований ґрунт з нейтральною кислотністю (pH 6-7). Перед посадкою рекомендується внести перегній, компост або біогумус, а також додати деревну золу для збагачення ґрунту калієм.

Окрім ґрунту, слід подбати про дезінфекцію теплиці. Восени або ранньою весною конструкцію миють розчином марганцівки або мідного купоросу, щоб знищити залишки патогенів. Для запобігання захворюванням варто чергувати культури, висаджуючи огірки на новому місці або після сидератів.

Вибір насіння та посів

Для теплиці найкраще підходять самозапильні (партенокарпічні) сорти огірків, оскільки в закритому ґрунті запилення комахами обмежене. Вибирайте сорти, стійкі до хвороб і шкідників, наприклад, "Маша F1", "Герман F1" або "Зозуля".

Насіння можна висівати безпосередньо у ґрунт або вирощувати розсаду. Розсадний метод дозволяє отримати ранній урожай. Насіння висівають у торф'яні стаканчики за 3-4 тижні до пересадки в теплицю, підтримуючи температуру +22...+25°C. У відкритий ґрунт розсаду висаджують, коли встановиться стабільна температура не нижче +15°C.

Догляд за огірками у теплиці

Полив та вологість

Огірки потребують регулярного поливу, адже недостатня вологість призводить до гіркоти плодів. Поливати рослини потрібно теплою водою (+20...+25°C) у ранкові або вечірні години. Оптимальна схема – 3-4 рази на тиждень у період активного росту та щоденно під час плодоношення.

Температурний режим

Огірки чутливі до перепадів температур. У теплиці вдень слід підтримувати +22...+26°C, а вночі – не нижче +18°C. При температурі нижче +15°C ріст рослин сповільнюється, а при +30°C можливе опадання зав'язі.

Підживлення огірків

Для отримання високого врожаю огірки слід регулярно підживлювати:

  • Азотні добрива – для активного росту (наприклад, настій коров'яку або сечовина).
  • Фосфорно-калійні добрива – для формування плодів (суперфосфат, деревна зола).
  • Мікроелементи – бор, магній, цинк для зміцнення рослин.

Підживлення проводять раз на 10-14 днів, чергуючи органічні та мінеральні добрива.

Формування кущів

Щоб огірки не загущувалися, їх потрібно правильно формувати. Для цього видаляють зайві пасинки та бічні пагони, залишаючи 1-2 основні стебла. Верхівку прищипують після досягнення рослиною висоти 2 м.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Огірки можуть уражатися борошнистою росою, кореневою гниллю та павутинним кліщем. Для профілактики важливо дотримуватися сівозміни, провітрювати теплицю та уникати перезволоження. У разі появи хвороб застосовують біопрепарати (Фітоспорин, Триходермін) або народні засоби (настій часнику, молочна сироватка).

Висновок

Вирощування огірків у теплиці – це процес, що потребує уваги до кожного етапу: підготовки ґрунту, догляду, підживлення та захисту від хвороб. Дотримуючись основних правил, ви зможете отримати рясний і смачний урожай.


Схожі статті з категорії